Otel Tasarım

Otel tasarımı tahmin edeceğiniz gibi konut ya da çeşitli ticari alanların tasarımından çok farklı bir konsept gerektirir. Öncelikle rakiplerine fark atacak bir görsellik v e hizmet kalitesine sahip olması gibi cezp edici özellikler de içermelidir. Bu nedenle tercih edeceğiniz Tasarım Otel Projeleri Yapan Mimarlar alanında profesyonel kişilerden oluşmalıdır. Ancak bu sayede işletme sahibinin istekleri doğru analiz edilir ve doğru tavsiyeler verilerek ortaya başarılı bir sonuç çıkarıla bilinir. Otel tasarımında bazı noktalara dikkat çekmek ve bu noktaların kişileri cezp etmesini sağlamak oldukça önemlidir.

Lobi ve Resepsiyon Tasarımı

Otelin giriş kapısından misafirler adımını attığı anda kendisini özel hissetmelidir. Dolayısıyla aydınlatmadan kullanılan dekora kadar her ayrıntı titizlikle planlanmalı ve hem resepsiyon hem de lobi misafirlerin ilk ve son gördükleri nokta olduğundan estetik bir görselle birlikte etkileyicilik içermelidir. Bu bağlamda Otel İç Mimari Tasarım konusunda firmamızın uzmanlığından faydalanarak 3D modelleme hizmetimizden yararlanabilir ve sizlerin hayalinde yarattığı otel görselini gerçek haliyle dijital ortamda izleyebilirsiniz.

Koridor Tasarımı

Otel koridor tasarımı pek çok işletme sahibi için otel girişi kadar önem teşkil etmese bile aslında misafirler için son derece mühimdir. Gerek valizlerin gerekse temizlik arabalarının zeminde hem kolay hareket etmesi hem de rahatsız edici bir ses çıkartmaması için zemin kaplaması dayanıklı ve yankı oluşturmayacak bir malzemeden seçilmelidir. Ayrıca duvarlarda ferah bir renk ya da kaliteli görsel içeren bir duvar kaplaması kullanılır ise bu misafirlerin bir hayli hoşuna gidecektir. Son olarak koridor tasarımında yüksek ışık düzeyine gerek yoktur ama loş ve hoş görüntü sergileyen bir ışık sisteminin gerektiğini söyleyebiliriz. İşte tüm bunlar ve daha fazlasını hazırlayacağımız Otel Tasarım projemizle sunabilir, sizler için en iyisini tasarlayarak rakiplerinizden farklı olmanız konusunda destek olabiliriz.

Otel Odası Tasarımı

Otel odaları misafirlerin rahat etmeleri için kuşkusuz yüksek konfor vaat eder şekilde tasarlanmalıdır. Bununda birinci kuralı gün ışığını kesecek perde kullanımı ve tabi ki yüksek kalite içeren yatak tercih edilmesidir. Bununla birlikte banyo, oturma alanı ve yemek yeme köşesi de bir otel odasında dikkat edilmesi gereken hususlardır. Dolayısıyla Otel Projeleri Mimari açıdan ele alındığında 3D modelleme ile oluşturulur ise olası hatalar da çok daha net görülür ve sıkıntı yaşanmadan proje aşamasındayken revize edilir.

Kısacası Otel İç Mimari tasarımları girişten restorana varana dek her noktasıyla önem teşkil eden tasarım bütünlüğünü içerir. Böyle bir projenin yüksek kalite standartlarında sunulması içinde takdir edersiniz ki profesyonellik gerekir. İşte bu profesyonelliği kazandığı deneyimlerle sizlere sunacak potansiyele sahip olan Hey Mimarlık, en doğru tercihlerinizden biri olarak sizleri beklemektedir. Resmi internet sayfası üzerinden referanslarına göz atabilir, daha önceki otel tasarımlarını inceleyerek uzmanlığını analiz edebilirsiniz.

İstanbul Mimarlık Ofisleri